A-MULNL 20-4MW-MULTI-WEDGE lock, boring bars for negative 80° rhombic, trigon and square inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
A-MULNL 20-4MW
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | S/A-MULNR/L-MW |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3602321 |
| ProductName | A-MULNL 20-4MW |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | MULTI-WEDGE lock, boring bars for negative 80° rhombic, trigon and square inserts. |
| FamilyShortDesc | MULTI-WEDGE Lock, Boring Bars for Negative 80° Rhombic, Trigon and Square Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3602321 |
| Remarks | Only LC WN08 is supplied with the boring bar. The other wedge should be ordered separately. RH wedge for RH tool. LH wedge for LH tool. For other wedges see more info. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 80° Diamond 95° Approach | Int. 80° Trigon 95° Approach | |
| APP1Name | Int. 80° Diamond 95° Approach |
| APP2Name | Int. 80° Trigon 95° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 4.1293 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3602321 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1-1/4" |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Width (WF) | 0.77" |
| Master Insert Identification (MIID) | WNMG 431-GN |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 1.496" |
| Overall Length (OAL) | 14" |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 12 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 1.73" |
| Shank Height (H) | 1.142" |