A12K SXFOL-06-Boring bars with coolant holes carrying XOMT inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
A12K SXFOL-06
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | A-SXFOR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3601281 |
| ProductName | A12K SXFOL-06 |
| COO | China |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Boring bars with coolant holes carrying XOMT inserts. |
| FamilyShortDesc | Boring Bars with Coolant Holes Carrying XOMT Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3601281 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. XOMT 88° Approach | |
| APP1Name | Int. XOMT 88° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1130 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3601281 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 12 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Width (WF) | 4.9 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | XOMT 0602 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 10 mm |
| Overall Length (OAL) | 125 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 1.8 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 28.5 mm |
| Shank Height (H) | 4.7 mm |