BHE MB32-32-63-Fine boring heads with the MB connection, 10 µm direct diametric adjustment and 2 µm by a vernier scale.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
BHE MB32-32-63
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | BHE MB |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4560104 |
| ProductName | BHE MB32-32-63 |
| COO | Italy |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Fine boring heads with the MB connection, 10 µm direct diametric adjustment and 2 µm by a vernier scale. |
| FamilyShortDesc | Fine Boring Heads with the MB Connection, 10 µm Direct Diametric Adjustment and 2 µm by a Vernier Scale |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4560104 |
| Remarks | Click on individual item, then on More Info to see split view of its spare parts. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | ITSBORE System |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4190 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4560104 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 32 mm |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 53 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 35 mm |
| Functional Length (LF) | 63 mm |
| Rotational Speed Maximum (RPMX) | 10000 rpm |