BHEI MB20-20-40-Fine boring head used on the MB modular boring system. .0004" direct diametric adjustment and .00008" by a vernier scale.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
BHEI MB20-20-40
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | BHEI MB |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4560117 |
| ProductName | BHEI MB20-20-40 |
| COO | Italy |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Fine boring head used on the MB modular boring system. .0004" direct diametric adjustment and .00008" by a vernier scale. |
| FamilyShortDesc | Fine Boring Head for the MB Boring System .0004" Direct Dia. Adjustment and .00008" by a Vernier Scale |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4560117 |
| Remarks | Click on individual item, then on More Info to see split view of its spare parts. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | ITSBORE System |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2800 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4560117 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 0.787" |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 1.181" |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 0.866" |
| Functional Length (LF) | 1.575" |
| Rotational Speed Maximum (RPMX) | 12000 rpm |