BHFI MB16-16X34 RV-Fine boring heads with MB modular system connection and .00008" direct diametric adjustment
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
BHFI MB16-16X34 RV
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | BHFI MB16-MB50 |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4559508 |
| ProductName | BHFI MB16-16X34 RV |
| COO | Italy |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Fine boring heads with MB modular system connection and .00008" direct diametric adjustment |
| FamilyShortDesc | Fine Boring Heads with .00008" Direct Diametric Adjustment |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4559508 |
| Remarks | Click on individual item, then on More Info to see split view of its spare parts |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | ITSBORE System |
| ItemRemark | |
| Tool Type | MB Fine boring heads |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0441 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4559508 |
| Body Diameter (BD) | 0.63" |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 0.63" |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 0.906" |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 0.709" |
| Functional Length (LF) | 1.024" |
| Insert Holders (IH) | IH.. 16.. |
| Rotational Speed Maximum (RPMX) | 12000 rpm |