BHR MB32-32X63-Rough boring heads for diameter range 18-200 mm used on the MB modular boring system.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
BHR MB32-32X63
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | BHR MB |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4550234 |
| ProductName | BHR MB32-32X63 |
| COO | Italy |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Rough boring heads for diameter range 18-200 mm used on the MB modular boring system. |
| FamilyShortDesc | Rough Boring Heads for Diameter Range 18-200 mm |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4550234 |
| Remarks | Verify that the weight of the entire tool assembly does not exceed the machine spindle's carrying capability. Click on individual item, then on More Info to see split view of its spare parts. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | ITSBORE System |
| ItemRemark | |
| Tool Type | MB Rough boring heads |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3850 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4550234 |
| Body Diameter (BD) | 34 mm |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 32 mm |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 50 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 35.5 mm |
| Functional Length (LF) | 63 mm |
| Insert Holders (IH) | IH...36-50 |
| Rotational Speed Maximum (RPMX) | 10000 rpm |