BSFD MB25-31-47-B-Digital fine boring heads with 1 µm accurate adjustment and detachable display for diameter range of 23.9 to 203.1 mm.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
BSFD MB25-31-47-B
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | BSFD MB |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3432692 |
| ProductName | BSFD MB25-31-47-B |
| COO | Switzerland |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Digital fine boring heads with 1 µm accurate adjustment and detachable display for diameter range of 23.9 to 203.1 mm. |
| FamilyShortDesc | Digital Fine Boring Heads with 1 µm Accurate Adjustment and Detachable Display |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3432692 |
| Remarks | For boring options and operating instructions, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | ITSBORE System |
| ItemRemark | |
| Tool Type | MB Fine boring heads |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2470 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3432692 |
| Body Diameter (BD) | 29 mm |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 25 mm |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 47.1 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 30.9 mm |
| Functional Length (LF) | 50 mm |
| Rotational Speed Maximum (RPMX) | 10000 rpm |