CGHN 52-P8-Blades for deep grooving and turning
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CGHN 52-P8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | CGHN-P8 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2860059 |
| ProductName | CGHN 52-P8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Blades for deep grooving and turning |
| FamilyShortDesc | Blades for Deep Grooving and Turning |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2860059 |
| Remarks | To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | Parting | Pulley V Grooving | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Ext. Profiling |
| APP4Name | Parting |
| APP5Name | Pulley V Grooving |
| ItemRemark | If CUTDIA (workpiece) is smaller than 200 mm, then CDX=48; if CUTDIA (workpiece) is larger than 200 mm, then CDX=43 |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.5680 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2860059 |
| Body Width (WB) | 6 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 7.4 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 43 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Number of Pocket (NOP) | 2 |
| Overall Length (OAL) | 190 mm |
| Shank Height (H) | 52.6 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 52.68 mm |