DDD-EC 67.00-72.99-Deep double tube drills with external 4-start thread connection and cartridges. Each item represents a diameter range. For a specific head diameter, an order form should be filled out.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DDD-EC 67.00-72.99
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DDD-EC |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4880227 |
| ProductName | DDD-EC 67.00-72.99 |
| COO | Japan |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Deep double tube drills with external 4-start thread connection and cartridges. Each item represents a diameter range. For a specific head diameter, an order form should be filled out. |
| FamilyShortDesc | Deep Double Tube Drills with External 4-Start Thread Connection and Cartridges (38-184 dia.) |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4880227 |
| Remarks | Important: The specified drilling range using the original outer cartridge and pad may be enlarged by using optional outer cartridges and pads as specified on More Info For quotation form and user guide, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Deep Drilling | |
| APP1Name | Deep Drilling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Deep Hole / Gun Drill |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4880227 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 58 mm |
| Connection Thread Size (Ts) | TDO-I15 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 72.99 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 67 mm |
| Overall Length (OAL) | 159 mm |