DSTR-IC 149.00-161.99-Single tube trepanning drills with inner single start thread connection, cartridges and adjustable diameter (100-306mm dia.)
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DSTR-IC 149.00-161.99
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | DSTR-IC |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC4841362 |
| ProductName | DSTR-IC 149.00-161.99 |
| COO | Japan |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Single tube trepanning drills with inner single start thread connection, cartridges and adjustable diameter (100-306mm dia.) |
| FamilyShortDesc | Single Tube Trepanning Drills with Inner Single Start Thread, Cartridges and Adjustable Diameter (100-306mm dia.) |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=4841362 |
| Remarks | For spare parts and insert information, click on More Info Ordering example: DSTR-IC 120.55 |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Deep Drilling | |
| APP1Name | Deep Drilling |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 4841362 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 139 mm |
| Connection Thread Size (Ts) | TS-O30 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter Maximum (DCX) | 161.99 mm |
| Cutting Diameter Minimum (DCN) | 149 mm |
| Functional Length (LF) | 149 mm |