S50U CSSNL-1507F-45° Clamp lock boring bars carrying square ceramic inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S50U CSSNL-1507F
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | S-CSSNR/L-X |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3455380 |
| ProductName | S50U CSSNL-1507F |
| COO | Spain |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | 45° Clamp lock boring bars carrying square ceramic inserts |
| FamilyShortDesc | 45° Clamp Lock Boring Bars Carrying Square Ceramic Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3455380 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 90° Square 45° Approach | |
| APP1Name | Int. 90° Square 45° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3455380 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 50 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Width (WF) | 32 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | SNGN 1507 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 70 mm |
| Overall Length (OAL) | 350 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | -6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -12 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 50 mm |
| Shank Height (H) | 47 mm |