S50U PLANR-15 TANG-Boring bars carrying LNMX ... tangentially clamped inserts with 4 cutting edges for high production rates.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S50U PLANR-15 TANG
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | S-PLANR-TANG |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3602398 |
| ProductName | S50U PLANR-15 TANG |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Boring bars carrying LNMX ... tangentially clamped inserts with 4 cutting edges for high production rates. |
| FamilyShortDesc | Boring Bars Carrying LNMX ... Tangentially Clamped Inserts with 4 Cutting Edges for High Production Rates |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3602398 |
| Remarks | Right-hand inserts for left-hand bars. Left-hand inserts for right-hand bars. ap max for facing 3.8 mm. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Tangential 93° Approach | |
| APP1Name | Int. Tangential 93° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 5.0930 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3602398 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 50 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 37 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | LNMX 1506... |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 85 mm |
| Overall Length (OAL) | 350 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | -6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -10 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 60 mm |
| Shank Height (H) | 47 mm |