TGMA 508K IC5010-Utility double-ended inserts for external and internal grooving and turning of cast iron.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGMA 508K IC5010
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGMA |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 10 |
| product_code | ISC3317748 |
| ProductName | TGMA 508K IC5010 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Utility double-ended inserts for external and internal grooving and turning of cast iron. |
| FamilyShortDesc | Utility Double-Ended Inserts for External and Internal Grooving and Turning of Cast Iron |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3317748 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Int. Groove & Turn |
| APP4Name | Int. Grooving |
| ItemRemark | |
| Coating | TiCN+Al2O3+TiN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Cast Iron | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0067 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3317748 |
| Grade | IC5010 |
| Corner Radius (RE) | 0.8 mm |
| Corner Radius Tolerance (+/-) (RETOL) | 0.05 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 15 mm |
| Cutting Width Tolerance (+/-) (CWTOL) | 0.05 mm |
| Insert Rake Angle (GAN) | 15 Degrees |
| Max. Grooving Feed (fg(max)) | 0.24 mm/rev |
| Min. Grooving Feed (fg(min)) | 0.11 mm/rev |
| Overall Length (OAL) | 18 mm |