THDR 3232-20T38-External holders for wide (20 mm) grooving inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
THDR 3232-20T38
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | THDR/L/N |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800825 |
| ProductName | THDR 3232-20T38 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External holders for wide (20 mm) grooving inserts |
| FamilyShortDesc | External Holders for Wide (20 mm) Grooving Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800825 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Wide Profiling Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.3680 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800825 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 38 mm |
| Functional Width (WF) | 23.3 mm |
| Head Length (LH) | 50 mm |
| Overall Length (OAL) | 170 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Shank Width (B) | 32 mm |