THDR 4040-20T45-External holders for wide (20 mm) grooving inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
THDR 4040-20T45
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | THDR/L/N |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2861043 |
| ProductName | THDR 4040-20T45 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External holders for wide (20 mm) grooving inserts |
| FamilyShortDesc | External Holders for Wide (20 mm) Grooving Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2861043 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Wide Profiling Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.9110 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2861043 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 45 mm |
| Functional Width (WF) | 31.3 mm |
| Overall Length (OAL) | 170 mm |
| Shank Height (H) | 40 mm |
| Shank Width (B) | 40 mm |