THMPL 19-D45-JHP-Holders with high-pressure coolant channels for pentagonal TANG-GRIP adapters.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
THMPL 19-D45-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | THMPR/L D45-JHP |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3337184 |
| ProductName | THMPL 19-D45-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Holders with high-pressure coolant channels for pentagonal TANG-GRIP adapters. |
| FamilyShortDesc | Holders with High-Pressure Coolant Channels for Pentagonal TANG-GRIP Adapters |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3337184 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.9127 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3337184 |
| Coolant Entry Thread Size (CNT) | G1/8 |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Length (LF) | 1.96" |
| Functional Width (WF) | 0.644" |
| Head Bottom Offset Height (HBH) | 0.748" |
| Overall Length (OAL) | 4.409" |
| Shank Height (H) | 3/4" |
| Shank Width (B) | 3/4" |
| Tool Assembly Length (LTA) | 0.815" |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 1.772" |