XNMU 060304-PNTN IC810-Square inserts with 4 right- and 4 left-hand cutting edges.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
XNMU 060304-PNTN IC810
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | XNMU 06 |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 10 |
| product_code | ISC3464820 |
| ProductName | XNMU 060304-PNTN IC810 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Square inserts with 4 right- and 4 left-hand cutting edges. |
| FamilyShortDesc | Square Inserts with 4 Right- and 4 Left-Hand Cutting Edges |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3464820 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Bottom Shouldering | Facing | Shouldering | Side Slotting | Slotting | T Slotting | |
| APP1Name | T Slotting |
| APP2Name | Bottom Shouldering |
| APP3Name | Facing |
| APP4Name | Shouldering |
| APP5Name | Side Slotting |
| APP6Name | Slotting |
| ItemRemark | |
| Coating | AlTiCrN+TiN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Steel | Cast Iron | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0026 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3464820 |
| Grade | IC810 |
| Corner Radius (RE) | 0.4 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 6 mm |
| Insert Included Angle (EPSR) | 90 Degrees |
| Insert Thickness (S) | 4.4 mm |
| Maximum Feed per Tooth (fz(max)) | 0.12 mm/tooth |
| Minimum Feed per Tooth (fz(min)) | 0.05 mm/tooth |
| Number of Cutting Edges | 8 |