A12M SCLXL-06X-Screw lock boring bars on which CXMU 80° rhombic inserts are mounted
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
A12M SCLXL-06X
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | A/E-SCLXR/L-06X |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3411708 |
| ProductName | A12M SCLXL-06X |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Screw lock boring bars on which CXMU 80° rhombic inserts are mounted |
| FamilyShortDesc | Screw Lock Boring Bars on which CXMU 80° Rhombic Inserts are Mounted |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3411708 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 80° Diamond 95° Approach | |
| APP1Name | Int. 80° Diamond 95° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1290 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3411708 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 12 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Width (WF) | 9 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | CXMU 060208 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 16 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 8 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 8 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 18 mm |
| Shank Height (H) | 11 mm |