A20R SDUCR-11-Screw lock boring bars carrying 55° rhombic inserts with 7° clearance.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
A20R SDUCR-11
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | A/E/S-SDUCR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3602686 |
| ProductName | A20R SDUCR-11 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Screw lock boring bars carrying 55° rhombic inserts with 7° clearance. |
| FamilyShortDesc | Screw Lock Boring Bars Carrying 55° Rhombic Inserts with 7° Clearance |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3602686 |
| Remarks | S - steel shank, A - steel shank with coolant hole, E - carbide shank with coolant hole |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 55° Diamond 93 95° Approac | |
| APP1Name | Int. 55° Diamond 93 95° Approac |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4250 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3602686 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 20 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 14.5 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | DC.. 11T3 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 25 mm |
| Overall Length (OAL) | 200 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 0 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -6 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 50 mm |
| Shank Height (H) | 18 mm |