A25S PTFNL-16X-91° lead angle lever lock boring bars carrying negative TNMX or TNMG triangular inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
A25S PTFNL-16X
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | A-PTFNR/L-X/G |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3603521 |
| ProductName | A25S PTFNL-16X |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | 91° lead angle lever lock boring bars carrying negative TNMX or TNMG triangular inserts. |
| FamilyShortDesc | 91° Lead Angle Lever Lock Boring Bars Carrying Negative TNMX or TNMG Triangular Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3603521 |
| Remarks | Use TTX 3 seat for TNMX 1606.. inserts and TTN 3 seat for TNMG 1604.. inserts |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 60° Triangle 91° Approach | |
| APP1Name | Int. 60° Triangle 91° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7810 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3603521 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 25 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Width (WF) | 17 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | TNMX 1606, TNMG 1604 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 32 mm |
| Overall Length (OAL) | 250 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | -6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -14 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 37.5 mm |
| Shank Height (H) | 23 mm |