A32S PCLNL-09X-Lever lock boring bars carrying negative CNMX/CNMG 80° rhombic inserts, for heavy internal turning applications.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
A32S PCLNL-09X
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | A/S-PCLNR/L-X/G |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3603519 |
| ProductName | A32S PCLNL-09X |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Lever lock boring bars carrying negative CNMX/CNMG 80° rhombic inserts, for heavy internal turning applications. |
| FamilyShortDesc | Lever Lock Boring Bars Carrying Negative CNMX/CNMG 80° Rhombic Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3603519 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 80° Diamond 95° Approach | |
| APP1Name | Int. 80° Diamond 95° Approach |
| ItemRemark | Supplied with TCX 3 seat for CNMX 0906.. inserts and TCN 323 seat for CNMG 0904.. inserts. |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.3090 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3603519 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 32 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Width (WF) | 22 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | CNMX 0906, CNMG 0904 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 40 mm |
| Overall Length (OAL) | 250 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | -6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -13 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 40 mm |
| Shank Height (H) | 29 mm |