AVC-D32-SCLCR-09-Interchangeable boring heads carrying 80° rhombic inserts with 7° clearance.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
AVC-D32-SCLCR-09
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | AVC-SCLCR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3331856 |
| ProductName | AVC-D32-SCLCR-09 |
| COO | China |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Interchangeable boring heads carrying 80° rhombic inserts with 7° clearance. |
| FamilyShortDesc | Interchangeable Boring Heads Carrying 80° Rhombic Inserts with 7° Clearance |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3331856 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 80° Diamond 95° Approach | |
| APP1Name | Int. 80° Diamond 95° Approach |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1020 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3331856 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 32 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Length (LF) | 32 mm |
| Functional Width (WF) | 22 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | CCMT 3-2-M3M |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 40 mm |