AVC-D40-DVUNL-16T-Interchangeable boring heads carrying 35° rhombic Inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
AVC-D40-DVUNL-16T
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | AVC-DVUNR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3332990 |
| ProductName | AVC-D40-DVUNL-16T |
| COO | China |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Interchangeable boring heads carrying 35° rhombic Inserts. |
| FamilyShortDesc | Interchangeable Boring Heads Carrying 35° Rhombic Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3332990 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 35° Diamond 93° Approach | |
| APP1Name | Int. 35° Diamond 93° Approach |
| ItemRemark | DMIN of 50mm shank is DMIN of requested head + 10mm. DMIN of 60mm shanks is DMIN of requested head + 20mm |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2020 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3332990 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 40 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Length (LF) | 38 mm |
| Functional Width (WF) | 34 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | VNMG 332-F3M |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 56 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 0 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 0 Degrees |