Adapter z chwytu cylindrycznego na oprawkę CoroChuck® 970 970-CY16-11-052 ID:6413071 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Adapter z chwytu cylindrycznego na oprawkę CoroChuck® 970

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | Adapter z chwytu cylindrycznego na oprawkę CoroChuck® 970 |
| Rodzina produktów | 2062 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 970-CYxx (2) |
| Rodzina produktów | System Products |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.629921 inch |
| Dconms Connection Diameter | 16 mm |
| Dconws Connection Diameter | 0.444882 inch |
| Dconws Connection Diameter | 11.3 mm |
| Dfc Functional Diameter | 0.433071 inch |
| Dfc Functional Diameter | 11 mm |
| Lf Functional Length | 3.60236 inch |
| Lf Functional Length | 91.5 mm |
| Waga | 0.359354 lb |
| Waga | 163 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank without clamping features -metric: 16.00 |
| Adintws Adaptive Interface Workpiece Direction | ER collet (DIN6499-B) for tapping -ER11 |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 1: axial concentric exit |
| Dcp Data Chip Provision | no |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 8000 1/min |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26413071 |