Adapter ze złącza Coromant Capto® na chwyt prostokątny C8-ASHL-40140-20-A ID:5729828 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Adapter ze złącza Coromant Capto® na chwyt prostokątny

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | Adapter ze złącza Coromant Capto® na chwyt prostokątny |
| Rodzina produktów | 2099 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | Cx-ASHR/L (INCH) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | DE |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 3.14961 inch |
| Dconms Connection Diameter | 80 mm |
| Lf Functional Length | 5.51181 inch |
| Lf Functional Length | 140 mm |
| Oah Overall Height | 3.74016 inch |
| Oah Overall Height | 95 mm |
| Oaw Overall Width | 3.14961 inch |
| Oaw Overall Width | 80 mm |
| Waga | 11.5346 lb |
| Waga | 5.232 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C8 |
| Adintws Adaptive Interface Workpiece Direction | Rectangular shank -inch: (20) 1 1/4 x 1 1/4 |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 5: axial inclined exit with nozzle, adjustable |
| Dcp Data Chip Provision | no |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Ohx Maximum Overhang | 5.51181 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 140 mm |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 11523411 |