C5 HELIR 5T25-HELI-GRIP external grooving turning and parting tools with CAMFIX (ISO 26623-1 standard) exchangeable, tapered shanks.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
C5 HELIR 5T25
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | C#-HELIR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500676 |
| ProductName | C5 HELIR 5T25 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | HELI-GRIP external grooving turning and parting tools with CAMFIX (ISO 26623-1 standard) exchangeable, tapered shanks. |
| FamilyShortDesc | External Tools for Turning, Grooving and Parting with CAMFIX Exchangeable Shanks |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500676 |
| Remarks | The depth of cut (CDX) for grooving is limited by the part diameter Dmax, for grooving depth capacity, click on More Info To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Ext. Profiling |
| APP4Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.9310 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500676 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 50 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 5 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 5 mm |
| Functional Width (WF) | 24.4 mm |
| Overall Length (OAL) | 100 mm |