C6 GHAIL-40-Boring bars for internal grooving and turning with CAMFIX (ISO 26623-1 standard) exchangeable shanks.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
C6 GHAIL-40
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | C#-GHAIR/L |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3351287 |
| ProductName | C6 GHAIL-40 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Boring bars for internal grooving and turning with CAMFIX (ISO 26623-1 standard) exchangeable shanks. |
| FamilyShortDesc | Boring Bars with CAMFIX Exchangeable Shanks for Internal Grooving and Turning |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3351287 |
| Remarks | DMIN, CDX, LF data present in GAIR, GEAIR adapters |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | ISO 26623 1 (CAMFIX) |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3351287 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 63 mm |
| Functional Width (WF) | 31.5 mm |
| Head Length (LH) | 40 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 40 mm |
| Overall Length (OAL) | 100 mm |