CGHN 52-10D-Heavy duty, deep grooving and turning blades.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CGHN 52-10D
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | CGHN-8-10D |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2861220 |
| ProductName | CGHN 52-10D |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Heavy duty, deep grooving and turning blades. |
| FamilyShortDesc | Heavy Duty Deep Grooving and Turning Blades |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2861220 |
| Remarks | To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Ext. Profiling |
| APP4Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.6860 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2861220 |
| Body Width (WB) | 9.2 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 9.2 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 11 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 10 mm |
| Number of Pocket (NOP) | 2 |
| Overall Length (OAL) | 190 mm |
| Shank Height (H) | 52.6 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 72 mm |