CGIN 26K-5-Internal, single-ended blades, for grooving and turning.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CGIN 26K-5
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | CGIN 26 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800588 |
| ProductName | CGIN 26K-5 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Internal, single-ended blades, for grooving and turning. |
| FamilyShortDesc | Internal Grooving and Turning Blades for GHIC...-50 Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800588 |
| Remarks | WFN-WFX and OHN-OHX are the blade's extension range Grooving depth (CDX) varies in conformance with blade's overhang (OHN-OHX) and depends on the bore diameter(D).For grooving capacity, see chart below When using TIPI inserts toolholder seat needs to be modified according to insert profile to ensure clearance |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | Int. Profiling | Threading (Int.) | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| APP3Name | Int. Profiling |
| APP4Name | Threading (Int.) |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0340 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800588 |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 6.4 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4.4 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 54 mm |
| Shank Height (H) | 26 mm |