CPV 11-3.56-0503-3A IN18-Ceramic precision inserts for grooving multi V-ribbed pulleys
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CPV 11-3.56-0503-3A IN18
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | CPV (CER) |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 10 |
| product_code | ISC3450540 |
| ProductName | CPV 11-3.56-0503-3A IN18 |
| COO | Japan |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Ceramic precision inserts for grooving multi V-ribbed pulleys |
| FamilyShortDesc | Ceramic Precision Inserts for Grooving Multi V-Ribbed Pulleys |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3450540 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Pulley V Grooving | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Pulley V Grooving |
| ItemRemark | |
| Coating | |
| Cutting Edge Material | Ceramic |
| Tool Type | Groove-Turn Utility Inserts |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Cast Iron | Hard Materials | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3450540 |
| Grade | IN18 |
| Corner Radius (RE) | 0.5 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 3.35 mm |
| Insert Length (INSL) | 13.1 mm |
| Insert Thickness (S) | 4.76 mm |
| Max. Grooving Feed (fg(max)) | 0.15 mm/rev |
| Min. Grooving Feed (fg(min)) | 0.05 mm/rev |