CoroCut® 2, wytaczak do profilowania C2T-CF40-LX20J25GB ID:8528948 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroCut® 2, wytaczak do profilowania

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroCut® 2, wytaczak do profilowania |
| Rodzina produktów | 2153 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | C2T-CF..R/LX20..GB |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | IN |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 1.5748 inch |
| Dconms Connection Diameter | 40 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 2.5 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 63.5 mm |
| H Shank Height | 1.45669 inch |
| H Shank Height | 37 mm |
| Lf Functional Length | 10 inch |
| Lf Functional Length | 254 mm |
| Waga | 4.1954 lb |
| Waga | 1.903 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank w/ 3 flats -metric: 40 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 20 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 0.984252 inch |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 25 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroCut 2 -size J (C2I-J2-0600-RM) |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 3: axial inclined exit |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Ohx Maximum Overhang | 6.29921 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 160 mm |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 20 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323227909820 |