CoroCut® 2 QS, nóż tokarski do rowków czołowych C2A-QS20-RFG15B-067CB ID:8273682 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroCut® 2 QS, nóż tokarski do rowków czołowych

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroCut® 2 QS, nóż tokarski do rowków czołowych |
| Rodzina produktów | 2153 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | C2A-QS..RF..B..CB |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| B Shank Width | 0.787402 inch |
| B Shank Width | 20 mm |
| Daxin Axial Groove Inside Diameter Minimum | 2.6378 inch |
| Daxin Axial Groove Inside Diameter Minimum | 67 mm |
| Daxx Maximum Axial Groove Outside Diameter | 3.93701 inch |
| Daxx Maximum Axial Groove Outside Diameter | 100 mm |
| H Shank Height | 0.787402 inch |
| H Shank Height | 20 mm |
| Lf Functional Length | 4.00787 inch |
| Lf Functional Length | 101.8 mm |
| Oah Overall Height | 1.37795 inch |
| Oah Overall Height | 35 mm |
| Waga | 0.575407 lb |
| Waga | 0.261 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Rectangular shank -metric: 20 x 20 |
| Axgsup Axial Groove Support Direction | 2 |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 0.590551 inch |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 15 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroCut 2 -size G (C2I-G2-0300-) |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 3: axial inclined exit |
| Hand Hand | R |
| Ohx Maximum Overhang | 1.97986 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 50.2884 mm |
| Ssc Insert Seat Size Code | G |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323226868678 |