CoroCut® 2 QS, nóż tokarski do rowków czołowych C2A-QSA12-LFG15B-042CB ID:8273694 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroCut® 2 QS, nóż tokarski do rowków czołowych

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroCut® 2 QS, nóż tokarski do rowków czołowych |
| Rodzina produktów | 2153 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | C2A-QSA..LF..B..CB |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| B Shank Width | 0.75 inch |
| B Shank Width | 19.05 mm |
| Daxin Axial Groove Inside Diameter Minimum | 1.654 inch |
| Daxin Axial Groove Inside Diameter Minimum | 42.0116 mm |
| Daxx Maximum Axial Groove Outside Diameter | 2.362 inch |
| Daxx Maximum Axial Groove Outside Diameter | 59.9948 mm |
| H Shank Height | 0.75 inch |
| H Shank Height | 19.05 mm |
| Lf Functional Length | 4.007 inch |
| Lf Functional Length | 101.778 mm |
| Oah Overall Height | 1.34055 inch |
| Oah Overall Height | 34.05 mm |
| Waga | 0.526905 lb |
| Waga | 0.239 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Rectangular shank -inch: 3/4 x 3/4 |
| Axgsup Axial Groove Support Direction | 2 |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 0.59 inch |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 14.986 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroCut 2 -size G (C2I-G2-0300-) |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 3: axial inclined exit |
| Hand Hand | L |
| Ohx Maximum Overhang | 1.97931 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 50.2744 mm |
| Ssc Insert Seat Size Code | G |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323226868791 |