CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne 880-D1270C4-03 ID:5765262 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne |
| Rodzina produktów | 2013 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 880..Cx-03 (01) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.5 inch |
| Średnica skrawania | 12.7 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.5748 inch |
| Dconms Connection Diameter | 40 mm |
| Dfc Functional Diameter | 1.10236 inch |
| Dfc Functional Diameter | 28 mm |
| Lf Functional Length | 2.89824 inch |
| Lf Functional Length | 73.6152 mm |
| Lu Usable Length | 1.51515 inch |
| Lu Usable Length | 38.4848 mm |
| Długość całkowita | 3.85827 inch |
| Długość całkowita | 98 mm |
| Uldr Usable Length Diameter Ratio | 3.0303 |
| Waga | 0.645955 lb |
| Waga | 293 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C4 |
| Adjlx Maximum Adjustment Limit | 0.009843 inch |
| Adjlx Maximum Adjustment Limit | 0.25 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 79 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 33000 1/min |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12294730 |