CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne 880-D1300C5-04 ID:5764980 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne |
| Rodzina produktów | 2013 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 880..Cx-04 (01) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.511811 inch |
| Średnica skrawania | 13 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.9685 inch |
| Dconms Connection Diameter | 50 mm |
| Dfc Functional Diameter | 1.37795 inch |
| Dfc Functional Diameter | 35 mm |
| Lf Functional Length | 3.44942 inch |
| Lf Functional Length | 87.6152 mm |
| Lu Usable Length | 2.06239 inch |
| Lu Usable Length | 52.3848 mm |
| Długość całkowita | 4.64567 inch |
| Długość całkowita | 118 mm |
| Uldr Usable Length Diameter Ratio | 4.0296 |
| Waga | 1.0472 lb |
| Waga | 475 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C5 |
| Adjlx Maximum Adjustment Limit | 0.009843 inch |
| Adjlx Maximum Adjustment Limit | 0.25 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 79 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 22000 1/min |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12294892 |