CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne 880-D1350C6-04 ID:5764964 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroDrill® 880, wiertło na płytki wymienne |
| Rodzina produktów | 2013 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 880..Cx-04 (01) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.531496 inch |
| Średnica skrawania | 13.5 mm |
| Dconms Connection Diameter | 2.48031 inch |
| Dconms Connection Diameter | 63 mm |
| Dfc Functional Diameter | 1.73228 inch |
| Dfc Functional Diameter | 44 mm |
| Lf Functional Length | 3.6069 inch |
| Lf Functional Length | 91.6152 mm |
| Lu Usable Length | 2.14113 inch |
| Lu Usable Length | 54.3848 mm |
| Długość całkowita | 5.11811 inch |
| Długość całkowita | 130 mm |
| Uldr Usable Length Diameter Ratio | 4.0285 |
| Waga | 1.78354 lb |
| Waga | 0.809 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C6 |
| Adjlx Maximum Adjustment Limit | 0.009843 inch |
| Adjlx Maximum Adjustment Limit | 0.25 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 79 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 22000 1/min |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12295006 |