CoroMill® 161, frez do kół zębatych 161-066C5-3 ID:6565251 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 161, frez do kół zębatych

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 161, frez do kół zębatych |
| Rodzina produktów | 2068 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 161..Cx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | DE |
| Wymiary | |
| Cw Cutting Width | 0.098425 inch |
| Cw Cutting Width | 2.5 mm |
| Średnica skrawania | 2.59843 inch |
| Średnica skrawania | 66 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.9685 inch |
| Dconms Connection Diameter | 50 mm |
| Dfc Functional Diameter | 1.37795 inch |
| Dfc Functional Diameter | 35 mm |
| Lf Functional Length | 3.93701 inch |
| Lf Functional Length | 100 mm |
| Waga | 3.30694 lb |
| Waga | 1.5 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C5 |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 0.248031 inch |
| Cdx Cutting Depth Maximum | 6.3 mm |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroCut XS -size 3L (MACL 3 250-T) CW=2.5 |
| Hand Hand | R |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 10000 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO26623-1 |
| Liczba krawędzi skrawających | 8 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26565251 |