CoroMill® 210, frez czołowy R210-035T16-09H ID:5742356 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 210, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 210, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 1007 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R210..Txx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.822835 inch |
| Średnica skrawania | 20.9 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.13386 inch |
| Dconms Connection Diameter | 28.8 mm |
| Średnica skrawania | 1.37795 inch |
| Średnica skrawania | 35 mm |
| Lf Functional Length | 1.9685 inch |
| Lf Functional Length | 50 mm |
| Waga | 0.573202 lb |
| Waga | 260 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Threaded coupling (MSSC) -size M16 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.314961 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 8 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.047244 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 1.2 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 210 -size 09 (R210-090412M/E-) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 10 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 7 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 15000 1/min |
| Liczba krawędzi skrawających | 3 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12010132 |