CoroMill® 210, frez czołowy R210-036C3-09H ID:5742480 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 210, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 210, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 1007 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R210..Cx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.862205 inch |
| Średnica skrawania | 21.9 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.25984 inch |
| Dconms Connection Diameter | 32 mm |
| Średnica skrawania | 1.41732 inch |
| Średnica skrawania | 36 mm |
| Lf Functional Length | 1.9685 inch |
| Lf Functional Length | 50 mm |
| Waga | 0.634932 lb |
| Waga | 288 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C3 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.314961 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 8 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.047244 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 1.2 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 210 -size 09 (R210-090412M/E-) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 10 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 7 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 30900 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO26623-1 |
| Liczba krawędzi skrawających | 3 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12010143 |