CoroMill® 210, frez czołowy R210-054C5-14H ID:5742502 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 210, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 210, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 1007 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R210..Cx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 1.1811 inch |
| Średnica skrawania | 30 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.9685 inch |
| Dconms Connection Diameter | 50 mm |
| Średnica skrawania | 2.12598 inch |
| Średnica skrawania | 54 mm |
| Lf Functional Length | 2.75591 inch |
| Lf Functional Length | 70 mm |
| Waga | 1.98416 lb |
| Waga | 900 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C5 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.511811 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 13 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.07874 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 2 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 210 -size 14 (R210-140512M/E-) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 10 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 5.6 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 23600 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO26623-1 |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12308096 |