CoroMill® 210, frez czołowy RA210-051R19-09H ID:5739904 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 210, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 210, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 1007 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | RA210..Rxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 1.44488 inch |
| Średnica skrawania | 36.7 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.75 inch |
| Dconms Connection Diameter | 19.05 mm |
| Średnica skrawania | 2 inch |
| Średnica skrawania | 50.8 mm |
| Lf Functional Length | 1.969 inch |
| Lf Functional Length | 50.0126 mm |
| Waga | 0.947989 lb |
| Waga | 430 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -A (hexagon socket head cap screw) -inch: 3/4 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.314961 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 8 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.047244 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 1.2 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 210 -size 09 (R210-090412M/E-) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 10 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 3.4 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 24800 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 5 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12010272 |