CoroMill® 300, frez czołowy R300-035C3-08H ID:5744218 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 300, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 300, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 1008 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R300..Cx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 1.06299 inch |
| Średnica skrawania | 27 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.25984 inch |
| Dconms Connection Diameter | 32 mm |
| Średnica skrawania | 1.37795 inch |
| Średnica skrawania | 35 mm |
| Lf Functional Length | 1.5748 inch |
| Lf Functional Length | 40 mm |
| Waga | 0.456357 lb |
| Waga | 207 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C3 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.23622 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 6 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.15748 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 4 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 300 -size 0828 (R300-0828) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 4 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 33800 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO26623-1 |
| Liczba krawędzi skrawających | 5 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 11881376 |