CoroMill® 300, frez czołowy RA300-076R25-25M ID:5739442 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 300, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 300, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 1008 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | RA300..Rxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 2 inch |
| Średnica skrawania | 50.8 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1 inch |
| Dconms Connection Diameter | 25.4 mm |
| Średnica skrawania | 3 inch |
| Średnica skrawania | 76.2 mm |
| Lf Functional Length | 1.9685 inch |
| Lf Functional Length | 50 mm |
| Waga | 1.53001 lb |
| Waga | 0.694 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -A (hexagon socket head cap screw) -inch: 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.75 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 19.05 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.492126 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 12.5 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 300 -size 2570 (R300-2570) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 11.2 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 18214 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12458471 |