CoroMill® 345, frez czołowy 345-040A32-13M ID:5759002 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 345, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 345, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 2006 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 345..Axx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 1.5748 inch |
| Średnica skrawania | 40 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.25984 inch |
| Dconms Connection Diameter | 32 mm |
| Średnica skrawania | 2.12913 inch |
| Średnica skrawania | 54.08 mm |
| Lf Functional Length | 4.72441 inch |
| Lf Functional Length | 120 mm |
| Waga | 1.88275 lb |
| Waga | 854 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank without clamping features -metric: 32.0 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.23622 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 6 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 345 -size 1305 (345R-1305) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 45 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 19600 1/min |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12454735 |