CoroMill® 360, frez czołowy 360-400Q60-Z15D19 ID:5758938 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 360, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 360, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 2010 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 360..Qxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 15.748 inch |
| Średnica skrawania | 400 mm |
| Dconms Connection Diameter | 2.3622 inch |
| Dconms Connection Diameter | 60 mm |
| Średnica skrawania | 16.3386 inch |
| Średnica skrawania | 415 mm |
| Lf Functional Length | 3.14961 inch |
| Lf Functional Length | 80 mm |
| Waga | 108.265 lb |
| Waga | 49.108 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -C (8 bolts) -metric: 60D |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.354331 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 9 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.511811 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 13 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 360 -size 19 (360R-1906) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 60 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 320 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 15 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 12349326 |