CoroMill® 390, długoostrzowy frez walcowo-czołowy R390-063Q27-57L ID:5745558 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 390, długoostrzowy frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 390, długoostrzowy frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 1003 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R390..Qxx (LE) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 2.48031 inch |
| Średnica skrawania | 63 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.06299 inch |
| Dconms Connection Diameter | 27 mm |
| Lf Functional Length | 3.25197 inch |
| Lf Functional Length | 82.6 mm |
| Waga | 2.42509 lb |
| Waga | 1.1 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -A (hexagon socket head cap screw) -metric: 27 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 2.24409 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 57 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Masterend Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 390 -size 18 (R390-18) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 6800 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 3 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 11424085 |