CoroMill® 390, długoostrzowy frez walcowo-czołowy R390-080C8-71L ID:5745550 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 390, długoostrzowy frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 390, długoostrzowy frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 1003 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R390..Cx (LE) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 3.14961 inch |
| Średnica skrawania | 80 mm |
| Dconms Connection Diameter | 3.14961 inch |
| Dconms Connection Diameter | 80 mm |
| Dfc Functional Diameter | 2.16535 inch |
| Dfc Functional Diameter | 55 mm |
| Lf Functional Length | 4.59449 inch |
| Lf Functional Length | 116.7 mm |
| Lu Usable Length | 3.18898 inch |
| Lu Usable Length | 81 mm |
| Waga | 9.76208 lb |
| Waga | 4.428 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C8 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 2.79528 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 71 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Masterend Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 390 -size 18 (R390-18) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 5900 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO26623-1 |
| Liczba krawędzi skrawających | 3 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 11442292 |