CoroMill® 390, frez walcowo-czołowy R390-0097EH10-07L ID:6851019 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 390, frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 390, frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 1003 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R390..EH..-07 |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.38189 inch |
| Średnica skrawania | 9.7 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.38189 inch |
| Dconms Connection Diameter | 9.7 mm |
| Dfc Functional Diameter | 0.282283 inch |
| Dfc Functional Diameter | 7.17 mm |
| Lf Functional Length | 0.787402 inch |
| Lf Functional Length | 20 mm |
| Lu Usable Length | 0.492126 inch |
| Lu Usable Length | 12.5 mm |
| Waga | 0.078264 lb |
| Waga | 35.5 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant EH -metric - E10 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.228346 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 5.8 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 390 -size 07 (390R-07) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 7.4 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 55600 1/min |
| Liczba krawędzi skrawających | 2 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323220189281 |