CoroMill® 419, frez czołowy 419-054Q22-14M ID:6449358 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 419, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 419, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 2059 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | 419..Qxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 1.55118 inch |
| Średnica skrawania | 39.4 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.866142 inch |
| Dconms Connection Diameter | 22 mm |
| Średnica skrawania | 2.12598 inch |
| Średnica skrawania | 54 mm |
| Lf Functional Length | 1.77165 inch |
| Lf Functional Length | 45 mm |
| Waga | 0.889786 lb |
| Waga | 403.6 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -A (hexagon socket head cap screw) -metric: 22 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.314961 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 8 mm |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.07874 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 2 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 419 -size 1405 (419R-1405) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 19 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 8 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 16800 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26449358 |