CoroMill® 490, frez walcowo-czołowy A490-080J25.4-14L ID:5843964 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
CoroMill® 490, frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | CoroMill® 490, frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 2007 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | A490..Jxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 3.14961 inch |
| Średnica skrawania | 80 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1 inch |
| Dconms Connection Diameter | 25.4 mm |
| Lf Functional Length | 1.9685 inch |
| Lf Functional Length | 50 mm |
| Waga | 2.40304 lb |
| Waga | 1.09 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -CIS -A (hexagon socket head cap screw) -inch: 1 (DAH=34mm) |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.393701 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 10 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CoroMill 490 -size 14 (490R-1404..) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 10100 1/min |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 25843964 |